Zakup mieszkania z rynku pierwotnego to szansa na wejście w posiadanie bardzo atrakcyjnej nieruchomości, która jeszcze długo nie straci na wartości. Niezależnie jednak od tego, czy poszukujesz mieszkania do celów inwestycyjnych, czy też wygodnego lokum dla Ciebie i Twojej rodziny, musisz wiedzieć, czym sugerować się podczas doboru, by podjąć odpowiednią decyzję. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, analizując oferty deweloperów.

Wiarygodność dewelopera to podstawa

Ogromna liczba podmiotów działających na rynku nieruchomości uniemożliwia zapoznanie się z sylwetką każdej firmy deweloperskiej. Analizując oferty podmiotów, należy więc poświęcić szczególną uwagę ich renomie i doświadczeniu. Odpowiedni deweloper to taki, który nie ukrywa informacji na swój temat i pozwala w prosty sposób zapoznać się ze swoją historią. Sprawdź, jakie informacje możesz pozyskać na temat zrealizowanych przez daną firmę inwestycji. Dowiedz się także, jakie było przeznaczenie dotychczas wybudowanych obiektów — czy były to budowle komercyjne, czy mieszkalne.

Jeśli masz taką możliwość, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie osiedli wzniesionych przez dewelopera i obejrzenie, jak prezentują się one po upływie określonego czasu od momentu zakończenia budowy. Możesz również spróbować nawiązać kontakt z mieszkańcami tych obiektów za pomocą grup w mediach społecznościowych lub na dedykowanych mieszkańcom forach. 

Lokalizacja mieszkania

Lokalizacja uchodzi za jedną z najważniejszych kwestii decydujących o wartości mieszkania. Nie ma w tym nic dziwnego — miejsce, w którym znajduje się nieruchomość, powinno zapewniać łatwy dostęp do kluczowych punktów handlowych i usługowych. Powinno przy tym pozostawać w sąsiedztwie ważnych z perspektywy mieszkańców lokacji, takich jak placówki edukacyjne czy miejsca pracy. Usytuowanie budynku nie powinno przy tym narażać lokatorów na niebezpieczeństwo czy na niedogodności związane z wysokim poziomem hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

Dobierając lokalizację, zwykle trzeba wybierać między dużym miastem, przedmieściami a mniejszymi miastami. To, która z tych lokacji przypadnie do gustu mieszkańcom, w dużej mierze zależy od ich potrzeb i stylu życia. Ciekawą propozycją zarówno dla rodzin, jak i singli, jest zakup mieszkania w mniejszym mieście położonym zaraz obok innego, wielkiego ośrodka. Takie usytuowanie mają na przykład mieszkania Siechnice. Osiedle położone w Siechnicach cieszy się bliskością sklepów i punktów usługowych, a przy tym pozwala na dostęp do rozbudowanej sieci dróg i linii komunikacyjnych łączących niewielkie miasto z nowoczesnym, dynamicznym Wrocławiem.

Liczba pokojów i rodzaj obiektu

Zamieszkaj w lokalu, w którym poczujesz się dobrze — bez kompromisów! Poza wiarygodnością dewelopera i lokalizacją mieszkania warto zwrócić także uwagę na to, jakiego rodzaju lokal nabywamy i jaką powierzchnią faktycznie będziemy dysponować. Zwróć uwagę na to, czy układ pomieszczeń pozwoli na wygodne życie Tobie i Twojej rodzinie. Jeśli korzystasz z samochodu, sprawdź, czy na terenie danego obiektu znajduje się garaż lub miejsce parkingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =

Wcześniejszy wpis Jak dobrać sandały dziecięce? 5 wskazówek
Następny wpis 4 sytuacje, kiedy można wykorzystać gruz