Lato to pora roku, kiedy można w końcu wyciągnąć z szafy sukienki, bluzki na krótki rękaw oraz szorty. Nadejście tej pory roku wiąże się dla rodziców dzieci z wyzwaniem dotyczącym zakupu idealnych sandałów, które będą wygodne, lekkie i gustowne. Nie jest to łatwy wybór, gdyż stopy u dzieci rosną bardzo szybko. Rodzice powinni zastosować się do kilku wskazówek, by mieć pewność, że kupione sandały będą odpowiednie dla dziecka.

Odpowiedni rozmiar kluczem do komfortu noszenia sandałów

Dobrze dobrany rozmiar buta do długości stopy dziecka to podstawa tego, by dziecko mogło stabilnie czuć się w nowych butach. Sandały są takim typem butów, w których palce są odkryte, dlatego też tym trudniej dobrać odpowiedni rozmiar. But za mały oraz but zbyt duży będzie powodował wysuwanie się stopy i niestabilność.

Dobrym sposobem na zmierzenie stopy dziecku jest odrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie długości między najszerszymi i najdłuższymi punktami. Można również wyciągnąć wkładkę z najwygodniejszych butów dziecka i do otrzymanych pomiarów dodać około 0,3 do 0,5 cm. Tak uzyskany wynik będzie odpowiadał optymalnemu rozmiarowi sandałów. 

Jaki materiał sandałów będzie najlepszy?

Materiał jest bardzo ważnym kryterium odnośnie wyboru najwygodniejszych sandałów dla dziecka. Sandały muszą być wykonane z takiego materiału, aby nie następowało obcieranie stopy. Materiał  musi także dobrze przepuszczać powietrze, by stopa nie pociła i nie ślizgała się wewnątrz buta. Najlepszym rozwiązaniem będzie naturalna skóra, która posiada te wszystkie właściwości. Oczywiście oprócz skóry można z powodzeniem zakupić modele wykonane z poliestrowych pasków lub elastycznej pianki. Sandały z pianki będą również świetnym rozwiązaniem do zabaw w wodzie. Najnowocześniejsze modele sandałów można znaleźć na stronie: https://streetstyle24.pl/dzieciece/rodzaje/sandaly

Dobra podeszwa = komfort

Współcześnie przemysł obuwniczy stawia na podeszwy lekkie, odporne i trwałe. Właśnie takie podeszwy będą idealne do dziecięcych sandałów. Buty z lekką podeszwą zapewnią dziecku komfort i wygodę. W butach dziecięcych najpopularniejsze są podeszwy wykonane z neoprenu (lekka pianka, podeszwa wyprofilowana i zapewniająca przyczepność) oraz korkowe (korzystnie wpływają na kształt stopy).

Zapięcia sandałów – czy mają wpływ na wygodę?

Najpopularniejszymi rodzajami zapięć są te na rzepy i na klamry. Zarówno pierwsze, jak i drugie są trwałe i wygodne, a wybór odpowiedniego zapięcia może być zdeterminowany samodzielnością dziecka. Zapięcia na rzepy są bowiem dużo łatwiejsze dla dziecka niż klamry.

Etap końcowy – wybór fasonu i koloru

Dopiero po przeanalizowaniu wcześniejszych wskazówek należy spojrzeć na sandały dziecięce pod kątem aktualnych trendów lub ulubionego koloru dziecka. Jest to oczywiście najprzyjemniejszy etap wyboru butów, jednak należy zostawić go na sam koniec. Często bowiem okazuje się, że te super modne i świetnie wyglądające sandały nie są komfortowe w codziennym użytkowaniu przez dziecko.

Wybór sandałów dla dziecka wymaga wnikliwej analizy produktów oferowanych przez producentów obuwia. Kierując się powyższymi wskazówkami można mieć pewność, że wybrane sandały będą trwałe, wygodne i idealnie dopasowane do stopy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =

Wcześniejszy wpis Samoopalacz do ciała i twarzy
Następny wpis Zakup mieszkania — jak analizować oferty deweloperów?