Ciekawe rozwiązania zawsze spotykają się z bardzo dobrym odzewem i przede wszystkim są coraz częściej wykorzystywane. To z kolei zazwyczaj prowadzi do sytuacji, że na rynku pojawia się ich coraz więcej  w różnorodnych odsłonach. Do takich właśnie interesujących rozwiązań z pewnością można zaliczyć moduły led, zyskujące sobie coraz większą popularność. Ze względu na bardzo wszechstronne ich zastosowanie umożliwiają one tworzenie przy ich pomocy bardzo ciekawe rozwiązania i nietypowe źródła światła.

Czym są moduły ledowe?

Diody led znane są od bardzo wielu lat. wykorzystywane są one przede wszystkim ze względu na ich energooszczędność  ale również ze względu na fakt, że dają niezwykle wiele możliwości, jak chodzi o ich stosowanie. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem,  które jest bardzo łatwe do wykorzystania są przede wszystkim moduły ledowe. Są to niewielkie elementy, wykonane z diod osadzonych w plastikowych podstawach lub ewentualnie elastycznych, w zależności od tego gdzie mają być stosowane. Poza tym, że mają małe rozmiary i mogą być stosowane w wielu miejscach, można je ze sobą łączyć bez większych problemów, tworząc znacznie większe konstrukcje. Na pewno plusem jest także dowolność z jaką można je ze sobą łączyć, co umożliwia wykonanie z nich dowolnych kształtów. Aby całość mogła działać, do zestawu wykonanego z połączonych modułów należy dopasować odpowiednie źródło zasilania.

Jak łączyć ze sobą moduły ledowe?

Jeśli moduły mają tworzyć większą konstrukcję, przede wszystkim należy zadbać o ich właściwe dobranie pod względem mocy jak również barwy światła. Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie takich samych modułów z jednej firmy, co da pewność że wykonane oświetlenie będzie dawało identyczne światło. Często bowiem porównując ze sobą moduły można nie zauważyć różnic pomiędzy nimi, jednak jeśli wykorzysta się ich więcej, wówczas niuanse mogą być lepiej widoczne.  Niektóre moduły przeznaczone są wyłącznie do szeregowego łączenia, co umożliwia tworzenie z nich długich powiązań. Jednak także pojedyncze moduły bez problemu znajdują zastosowanie, przede wszystkim w niewielkich urządzeniach czy zabawkach. Obecnie niektóre produkowane moduły ledowe można ze sobą łączyć bez konieczności lutowania. Wystarczy jedynie odpowiednio zacisnąć końcówki, znajdujące się na modułach, aby je szybko ze sobą połączyć, co znacznie skraca proces realizacji projektów. Obecnie ceny modułów, ze względu na ich znacznie zwiększą ilość na rynku stają się coraz bardziej atrakcyjne dla klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + dwa =

suknie ślubne Wcześniejszy wpis Na co zwracać uwagę przy wyborze sukni ślubnej?
Następny wpis Fotowoltaika, pompa ciepła, rekuperacja – jak obniżyć koszty ogrzewania?