Jesteś szczęśliwym posiadaczem paleniska w domu? Ja też! I decyzję na temat tego, co wybrać, mam już daleko za sobą. Jeżeli Ty jeszcze jesteś przed i masz dylemat, na co się zdecydować, to mam nadzieję, że pomogę Ci poniższym tekstem. Drzwiczki kominkowe? Kaseta? Wkład? Co różni te wszystkie rozwiązania?

Wkład kominkowy

Coś dla zwolenników długofalowych korzyści. Dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniem. Sam wkład kominkowy to nie lada wydatek. Do tego dochodzi jeszcze stosowna obudowa. Następnie: montaż. Długi, skomplikowany, żmudny. Możliwe, że sam sobie z tym nie poradzisz i będziesz musiał zlecić to odpowiedniej ekipie remontowej, a to – wiadomo – generuje następne koszta. Jakie zatem są plusy? Wydajność grzewcza! Wszystkie te wydatki zwrócą Ci się na przestrzeni kilku następnych lat pod postacią niskich rachunków za ogrzewanie! Można powiedzieć, że drzwiczki kominkowe to całkowite przeciwieństwo wkładów. Poniżej dowiesz się dlaczego.

Drzwiczki kominkowe

Drzwiczki kominkowe kosztują naprawdę niewiele. Ich montaż zajmuje zaledwie kilka minut: trzeba jedynie dokręcić odpowiednie śruby w odpowiednim miejscu i zastosować sznur szklany w celu uszczelnienia paleniska. Drzwiczki kominkowe to najłatwiejszy sposób na zamknięcie otwartego dotychczas paleniska. Jakie są minusy? Można powiedzieć, że sprawność grzewcza nie jest imponująca: to zaledwie 20%. Czy to mało? Z pewnością sporo mniej, niż w przypadku wkładu kominkowego! Ale nadal dużo więcej niż przy palenisku otwartym: wówczas wydajność wynosi zaledwie od 3 do 5%. Wiedziałeś o tym? Przecież mogłoby się wydawać, że otwarte palenisko daje ogromne ciepło! A tu taka niespodzianka.

Kasety kominkowe

Szukając odpowiedniego sposobu na zamknięcie otwartego paleniska u siebie w domu nawet przez myśl mi nie przeszły kasety kominkowe. Prawdopodobnie było tak dlatego, że razem z moją drugą połówką nie mieliśmy nawet pojęcia o ich istnieniu! A szkoda, bo to naprawdę świetny kompromis między wkładem kominkowym a drzwiczkami kominkowymi. Mówiąc w ogromnym skrócie, kasety kominkowe łączą ich najlepsze cechy. Wysoka wydajność grzewcza (ok. 80%), prosty montaż, niewygórowana cena. Na rynku istnieje sporo różnych wariantów kaset kominkowych, jednak tylko kilku producentów zajmuje się ich wytwarzaniem, stąd może pojawić się problem z dostępnością. Znam jednak pewnego producenta, który zajmuje się ręcznym wytwarzaniem kaset kominkowych i drzwiczek kominkowych na wymiar. Powtórzę jeszcze raz: ręcznie i na wymiar!

Ignif – sztuka tradycyjnego rzemiosła i nowoczesność w jednym

Ignif to rodzinna firma, która od wielu lat zajmuje się ręcznym wytwarzaniem drzwiczek kominkowych oraz kaset. Jej twórcy cenią sobie sztukę ponadczasowego rzemiosła i dlatego właśnie są tak cenieni przez osoby zmęczone wszechobecną masówką. Jednocześnie śledzą najnowocześniejsze trendy i współpracują z odpowiednimi instytucjami w celu stałego polepszania swoich wyrobów. W ofercie marki Ignif znajdziesz drzwiczki kominkowe oraz kasety kominkowe tworzone na wymiar z możliwością dostosowania ich pod swoje indywidualne preferencje. Będziesz miał szansę stać się projektantem swoich drzwiczek kominkowych lub swojej kasety: to Ty zdecydujesz m.in. o kolorze czy kształcie gałek, klamek, ornamentów ozdobnych itp. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zakupiony przez Ciebie produkt jest absolutnie niepowtarzalny. Zainteresowany? Zajrzyj na stronę ignif.com, gdzie znajdziesz szczegółową ofertę oraz dane kontaktowe.

Odwiedź również stronę www.seomamut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 1 =

Wcześniejszy wpis Twój dostawca szkła
Następny wpis Jak zabezpieczyć fundamenty betonowe przed wilgocią?