W branży magazynowej można zarobić nawet 25 tys. złotych. Wysokość zarobków kusi, a ofert pracy cały czas przybywa. Jeśli jesteś na starcie lub myślisz nad zmianą branży, warto rozważyć zatrudnienie w logistyce i centrach magazynowych.

Magazyny do wynajęcia – miejsc pracy przybywa

Powierzchnia magazynowa w Polsce rozwija się prężnie i podwoiła się w ciągu ostatnich 5 lat. Po pierwszym kwartale 2022 r. jest sumie 25 mln mkw powierzchni magazynowej, a w realizacji jest nadal 4,5 mln mkw. – dane spółki CBRE. Magazyny do wynajęcia powstają w całej Polsce – nie tylko w topowych miastach.

Oznacza to, że rynek pracy w tym sektorze również dynamicznie się rozrasta, a zapotrzebowanie na specjalistów rośnie. Rynek magazynowy jest rozgrzany i działa pełną parą – nawet w pandemii nie zwolnił. Z kolei z analizy Grafton Recruitment wynika, menadżer centrów dystrybucyjnych może zarabiać aż 25 tys. zł brutto. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie ze strony inwestorów i najemców.

Rozwój mimo problemów

Nie oznacza to, że jest to branża pozbawiona problemów. Są między innymi obawy związane z inwazją Rosji na Ukrainę, wprowadzonymi sankcjami, wysoka inflacja, zaburzenia w łańcuchach dostaw czy mniejsza dostępność towarów i surowców i wyższe koszty budowy. Efektem są głównie wyższe czynsze za najem. Jednak sektor magazynowy nadal będzie się rozwijał, a miejsc pracy będzie coraz więcej – w dodatku dobrze płatnych.

W branży magazynowej można zarobić

W całej Polsce powstają nowe magazyny do wynajęcia i hale produkcyjne. Oznacza to również, że przybywa miejsc pracy. Jest zapotrzebowanie nie tylko na pracowników fizycznych, ale także na zarządców, kierowników, menadżerów, planistów, specjalistów, logistyków, spedytorów czy brygadzistów takich obiektów.

Najwyższe płace dotyczą menadżerów centrów dystrybucyjnych. Jak wynika z danych Grafton Recruitment ich wynagrodzenia wynoszą od 15 do 25 tys. zł brutto miesięcznie. Konkretna pensja zależy od regionu – najwyższe są w województwie mazowieckim i wielkopolskim, nieco niższe w woj. śląskim, pomorskim, dolnośląskim i małopolskim.

Dobre wynagrodzenie otrzymują też niżsi szczeblem kierownicy logistyki. Stawki zaczynają się od 11 tys. zł brutto miesięcznie. W tym przypadku także ich wysokość zależy od regionu Polski – na przykład w województwie mazowieckim jest to maks. 18 tys. zł brutto miesięcznie. Z kolei specjalista ds. logistyki zarabia od 6 do 9 tys. zł brutto miesięcznie.

Jeśli myślisz nad zmianą pracy, warto rozważyć przejście do branży magazynowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =

Wcześniejszy wpis Czas pracy opiekunki w Niemczech: czy naprawdę jest to cała doba?
Następny wpis Sprzęt gastronomiczny do restauracji – jak wyposażyć lokal?