Dłonie każdego pracownika są w dużym stopniu narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie można jednak zapominać, że bardzo wiele, różnorodnych stanowisk pracy, naraża na szczególne niebezpieczeństwo nie tylko dłonie, ale także nadgarstki, czy przedramiona. W tym celu, do ochrony ciała stosowane są zarękawki ochronne. Przyjrzyjmy się ciekawym produktom z bliska.

Zarękawki i ich krótka charakterystyka

Zarękawki to produkt, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki komfort użytkowania, który idzie w parze z zapewnieniem doskonałej ochrony rąk. Do produkcji akcesoriów ochronnych używa się materiałów ognioodpornych, bądź włókien technicznych (para-aramidowych), szklanych, nylonu, lycry oraz kevlaru. Głównym zadaniem omawianych akcesoriów odzieży BHP jest ochrona przedramion przed różnego rodzaju urazami.

W przypadku, gdy zarękawki ochronne wykonane są z materiałów ognioodpornych, wówczas chronią ona także przed powstaniem poparzeń skóry- wykazują odporność na ciepło kontaktowe do 100°C. Co więcej, nowoczesne materiały, które używane są do produkcji zarękawków, sprawiają, że są one antyprzecięciowe klasa C (EN 388:2016+A1:2018 2X41 C). Dzięki temu znacznie maleje ryzyko ran, czy otarć, w związku z wykonywaniem zadań niezbędnych do wykonania pracy. W praktyce oznacza to, że rękawy ochronne są niezwykle trwałe, odporne na różnego rodzaju odkształcenia, czy uszkodzenia mechaniczne.

Co ważne, środki ochrony indywidualnej od HF Safety są niezwykle przyjazne i bezpieczne dla skóry. Ich użytkowanie nie wywołuje podrażnień. Dodatkowo doskonale przylegają do skóry, nie przeszkadzając w pracy, nawet o charakterze niezwykle precyzyjnym.

Rękawy ochronne- szeroka gama wieku, różnorodnych zastosowań

Rękawy ochronne są produktami, które wykorzystywane są na bardzo szeroką skalę w wielu, różnorodnych branżach przemysłu. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy m.in.:

  • przemysł samochodowy,
  • zakłady spożywcze,
  • przetwórstwa metali i szkła,
  • przemyśle budowlanym,
  • przemyśle elektrycznym

i wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ostrymi krawędziami, czy narzędziami. W celu dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, zarękawki są dostępne w dwóch wersjach; ze ściągaczem, bądź z otworem na kciuk. Co więcej, w zależności od długości przedramion, środki ochrony indywidualnej są tworzone w dwóch długościach- 46 cm, jak również 51 cm.

Zapewnienie właściwej odzieży i akcesoriów to klucz, by spełniać wszelkie normy określone przez BHP. Podstaw na doskonałą ochronę i maksymalne bezpieczeństwo pracy na każdy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 7 =

Wcześniejszy wpis Zarządzanie stresem: Stress Management Calivita – klucz do harmonii życia
Następny wpis Odbojnice przemysłowe i ich zastosowanie