Odbojnice przemysłowe i ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ryzyko wystąpienia uszkodzeń, które dzięki tego typu odbojnicom można zminimalizować do minimum.

Czym są odbojnice i dlaczego warto w nie zainwestować?

Warto zacząć od tego, że celem postawionych odbojnic jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia jakiegoś wypadku. W każdym przypadku są one pomalowane na żółto-czarno, dzięki czemu są widoczne już z daleka. Te dwa kolory zdecydowanie rzucają się w oczy już z większej odległości. Już to jest zaletą odbojnic przemysłowych. Wśród nich wyróżniamy: odbojnice przemysłowe, odbojnice magazynowe oraz odbojnice parkingowe. Wszystkie typy są w takich barwach, ustawione w miejscach, w których może dojść do jakiegoś zdarzenia. Gdzie można je postawić? Między innymi w magazynach, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia towaru. Dzięki postawieniu odbojnicy nie ma problemu z tym, że regały magazynowe, jak i towar zostaną uszkodzone, co narazi firmę na straty.

 

Odbojnice przemysłowe – gdzie mogą zostać wykorzystane?

Jest to tak powszechny przedmiot, że warto zainwestować w odbojnice przemysłowe we wszelkiego rodzaju magazynach. Nieważne, czy będą w nich przechowywane sprzęty elektroniczne, książki, czy artykuły papiernicze. Nawet jeśli produkt nie zostanie uszkodzony to może on ulec przemieszczeniu, co doda dodatkowych godzin pracy pracownikom, którzy będą musieli ustawić towar od nowa. Odbojnice przemysłowe idealnie sprawdzą się także w przypadku wszelkich hal w których znajdują się regały. Dzięki ustawieniu odbojnic w odpowiednim miejscu nie będzie problemu z tym, że przedmioty na sprzedaż znajdujące się na regale mogą się przemieścić i stracić swoją wartość sprzedażową. Nie ma sensu ryzykować w chwili, gdy dodatkowo zabezpieczenia są żółto-czarne i widoczne już z daleka. Przenoszenie towarów w magazynie ręcznie jest niemożliwe, a nawet najbardziej doświadczeni kierowcy kierujący wózkami widłowymi mogą mieć jakieś wpadki.

Odbojnice magazynowe – dlaczego warto?

Żaden przedsiębiorca nie chce tracić towaru, który z powodzeniem może być sprzedany po wyższej cenie niż został zakupiony. Nie istnieje na świecie osoba, która gdy inwestuje w coś pieniądze nie chciałaby odebrać tego z zyskiem. Wypadki zdarzają się każdemu, nawet najbardziej doświadczonym pracownikom. Dodatkowo nigdy nie wiemy kiedy ewentualnie wózek widłowy ulegnie awarii, pracownik zasłabnie. W chwili gdy można uniknąć pewnych sytuacji nie ma sensu narażać się na niepotrzebne koszty, których z powodzeniem można uniknąć. Jednym z takich przykładów, który może w tym pomóc jest możliwość skorzystania z produktu jakim są odbojnice magazynowe. Jak wskazuje ich nazwa, są one wykorzystywane właśnie w magazynach, gdzie idealnie spełniają swoją rolę. Nie da się zaprzeczyć, że nawet przy najlepszych zabezpieczeniach coś może pójść nie tak. Zaletą skorzystania z odbojnic przemysłowych jest fakt, że przy odpowiednim dbaniu o nie, mogą przetrwać wiele lat. Nie ma więc sensu liczyć na to, że nic się nie stanie, bo gdy już dojdzie do jakiegoś wypadku koszty naprawy będą nieporównywalnie większe niż kupienia tych odbojnic magazynowych.

Odbojnice słupowe – zalety

Ten typ odbojnic jest wykorzystywany przede wszystkim do rozgraniczenia strefy towaru od strefy poruszania się wózków widłowych. Słupki idealnie sprawdzą się także w roli zaznaczenia przestrzeni między regałami, by bez problemów można było odróżnić poszczególne typy przedmiotów i nie narazić się na straty pieniężne, gdyby zostały one uszkodzone. Odbojnice słupowe zazwyczaj wykonane są z metalu i z powodzeniem mogą zostać przytwierdzone do podłoża za pomocą kotw montażowych. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że podczas wjechania w nie wózka widłowego coś się z nimi stanie, a co za tym idzie, także z towarem. Jest on do wykorzystania na halach magazynowych, gdzie nigdy nie można mieć pewności co do tego, że żaden wypadek się przydarzy. Nawet najbardziej doświadczeni kierowcy oraz pracownicy magazynów i hal przemysłowych nie mogą tego całkowicie zagwarantować.

Przestrzeń wyłączona z ruchu

Wszelkiego rodzaju odbojnice przemysłowe, które zawsze są w żółto-czarnych barwach, dzięki czemu są widoczne już z daleka, mają za zadanie także wyznaczanie pustej przestrzeni. Dzięki temu, że są tak barwne, że można zobaczyć je z daleka nie sposób przeoczyć pustej przestrzeni, która zostanie nimi odgrodzona. Nie ma sensu niepotrzebnie narażać się na straty, jeśli z powodzeniem można tego uniknąć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 4 =

Wcześniejszy wpis Zarękawki ochronne, czyli kompleksowa ochrona rąk
Następny wpis Naturalne suplementy kluczem do lepszego zdrowia i samopoczucia