Utarło się, że prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od nas posiadania biura, gdzie będziemy przyjmować naszych potencjalnych klientów. Ostatnie lata pokazały, że doskonałym rozwiązaniem dla małych firm, osób prowadzących tak zwane wolne zawody są wirtualne biura. Architekci, programiści, graficy, projektanci wnętrz, wirtualne asystentki oraz inne osoby które tak naprawdę na co dzień nie potrzebują swojego własnego biura coraz chętniej korzystają z wirtualnych biur rozsianych po całym kraju. Jednak to Warszawa jest miejscem, gdzie najczęściej wynajmowane są takie powierzchnie biurowe o wirtualnym charakterze.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • dlaczego warto wynająć wirtualne biuro w Warszawie
  • czy centrum Warszawy to dobre miejsce na wynajęcie biura wirtualnego
  • ile kosztuje wynajęcie biura wirtualnego
  • co daje nam wynajem wirtualnego biura dla naszej firmy

Prowadząc działalność gospodarczą musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli ponieść określone koszty: koszty biurowe, koszty podatkowe, koszty składek ZUS oraz inne ważne zobowiązania finansowe. Jednak ostatnimi czasy, jeśli chodzi o wynajem biura, możemy sobie te koszty znacznie zmniejszyć wynajmując właśnie wirtualne biuro. Kiedy takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej? Postaramy się w tym artykule odpowiedzieć na to jakże ważne pytanie.

Wirtualny adres rejestracji firmy – dla kogo?

Wirtualne biura są atrakcyjnym pomysłem przede wszystkim dla małych, jednoosobowych firm. Jeżeli do pracy wystarczy ci tylko komputer, kawałek biurka i krzesło, albo chcesz pracować w domu, ale nie chwalić się prywatnym adresem we wszystkich dokumentach (w tym rejestracji firmy) – wirtualne biuro to doskonałe rozwiązanie. Jest to również świetne miejsce na rozwój start-upów, nawet kilkuosobowych. Zebranie się całego zespołu w jednym miejscu, szczególnie jeśli większość czasu pracuje się zdalnie, może być kosztowne dla firmy, która jeszcze nie osiąga przychodów. Dlatego wirtualne biuro wychodzi naprzeciw takim przedsięwzięciom, oferując chociażby małe boxy dla kilku osób, możliwe do wynajęcia na wyłączność jednej firmy.

Wirtualne biura – korzyści

Warunkiem wynajęcia wirtualnego biura jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. Założenie działalności gospodarczej nie jest wcale trudne, wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz i poczekać na potwierdzenie z odpowiednich organów podatkowych czy organów ubezpieczeniowych. Po założeniu działalności gospodarczej możemy wynająć sobie wirtualne biuro. To, jak wspominaliśmy, doskonałe rozwiązanie dla osób wykonujących tak zwane wolne zawody. Doskonale korzysta się z tego osobom takim jak architekci wnętrz, graficy, osoby projektujące strony internetowe, zawodom które nie wymagają codziennego posiadania biura dla własnej firmy. Niepodważalną korzyścią posiadania wirtualnego biura dla własnej firmy jest to, że daje nam to możliwość posiadania firmowego adresu. Jak wiadomo firmowy adres jest obowiązkowy dla działalności gospodarczej w Polsce. Potrzebny jest on do umieszczania go w różnych urzędowych dokumentach, niezbędny jest między innymi przy wpisie do KRS czy też dokumentów urzędowych do instytucji jak Urząd Skarbowy czy ZUS (muszą być wypełnione wraz z adresem działalności gospodarczej). Dlatego posiadanie wirtualnego biura jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, nawet jeśli firmowe biuro będzie przyjmowało naszą korespondencję, a do spotkań fizycznych z klientami będzie służyło bardzo rzadko. Zdecydowanie wynajem wirtualnego biura jest bardzo opłacalny, dlatego że koszty wynajęcia takiego miejsca są o wiele niższe niż wynajęcie tradycyjnego biura czy tradycyjnej powierzchni biurowej, niezależnie od jej wielkości. Ponadto firmy oferujące miejsca na tak zwane wirtualne biura oferują swoim klientom usługi dodatkowe takie jak: spersonalizowane ciekawe spotkania biznesowe, dostęp do sal konferencyjnych, różnego rodzaju atrakcji, zniżek czy warsztatów. Oferta wynajmu biur wirtualnych jest nieco szersza niż moglibyśmy sądzić, szczególnie u dużych podmiotów takich jak VSL-System.

Wirtualne biuro to również świetne miejsce na nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, networkingu i rekrutacji nowych osób. Otwarta przestrzeń biurowa, gdzie spotyka się wiele firm z różnych dziedzin, sprzyja rozmowom towarzyskim, które często przekładają się później na wymierne korzyści.

Ile kosztuje wirtualne biuro w warszawie lub innym miejscu

Usługi wirtualnego biura mają bardzo zróżnicowane ceny. Jeżeli zależy nam na wirtualnym biurze w prestiżowej lokalizacji, w Warszawie bądź innym dużym mieście, wtedy oferta nie będzie należeć do najtańszych. Jeżeli potrzebujesz tylko adres twojej firmy i adres mailowy, a lokalizacja nie jest istotna, wtedy można trafić na bardzo atrakcyjne oferty, często na obrzeżach miasta. Jeżeli chcemy pełną obsługę korespondencji przychodzącej lub zależy nam na pełnym outsourcingu obsługi biurowej, wtedy cena w wirtualnym biurze oczywiście wzrośnie.

Jak wyszukać najlepszy adres wirtualnego biura?

Jaki wirtualny adres będzie najlepszy? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu początkujących przedsiębiorców, którzy szukają właśnie wirtualnego biura do wynajmu. Jednak nie tylko lokalizacja adresu jest ważna. Istotna jest także cała oferta firmy, która udostępnia nam wirtualne biuro. Jak już wspominaliśmy, firma oferująca wirtualne biuro daje nam adres wirtualny, ale także oferują dodatkowe usługi tak jak wynajem sal konferencyjnych, specjalne prelekcje dla przedsiębiorców, czy inne dodatkowe usługi. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na cenę , nie tylko użyczenia samego adresu działalności gospodarczej, ale także na cenę pakietu usług dodatkowych. To ona powinna stanowić o tym, który dokładnie podmiot wybierzemy wynajmując wirtualny adres dla naszej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =

Wcześniejszy wpis Jak przekształcić swoją pasję w pracę filmowca?
Następny wpis Jimmy Choo – przegląd perfumeryjnych propozycji dla niego