Wynajem magazynów samoobsługowych to obecnie jedna z najpopularniejszych usług na rynku magazynowym w Polsce. Co warto wiedzieć na jej temat i co mieć na uwadze, chcąc skorzystać z tego rozwiązania?

Gdzie można wynająć magazyn samoobsługowy?

Jedną z kluczowych kwestii, która interesuje potencjalnych najemców, jest to, gdzie można znaleźć odpowiedni magazyn do wynajęcia. Wrocław oraz inne duże miasta to lokalizacje w Polsce, gdzie funkcjonuje omawiana usługa. Mini przechowalnie są dostępne w różnych wariantach, jeśli chodzi o metraż. Najmniejsze boksy mają powierzchnię 1 m kw. – cieszą się one ogromnym zainteresowaniem ze strony osób prywatnych. Większe magazyny są natomiast częściej wynajmowane przez przedsiębiorców.

Co można trzymać w magazynie samoobsługowym?

W magazynach samoobsługowych przechowywane są rozmaite rzeczy takie jak m.in.: pamiątki rodzinne, sprzęt sportowy i turystyczny, książki, odzież, meble czy produkty wystawione na sprzedaż w niedużych sklepach internetowych. Przed zawarciem umowy o wynajem magazynu trzeba koniecznie zapoznać się z regulaminem, gdzie znajdują się zapisy o tym, czego w mini przechowalniach nie wolno trzymać. Lista zakazów obejmuje np. żywe organizmy, materiały wybuchowe oraz broń.

Na jak długo można wynająć magazyn?

Warunki najmu różnią się w zależności od usługodawcy, niemniej najczęściej umowy zawierane są na czas nieokreślony. Oczywiście taką umowę da się wypowiedzieć w dowolnym momencie, ale należy brać poprawkę na minimalny okres najmu. W Kangu Self Storage wynosi on 14 dni.

Jak załatwić formalności?

W celu załatwienia formalności związanych z wynajęciem magazynu obsługowego najlepiej udać się do biura obsługi klienta. Jeśli wybrana przez klienta powierzchnia jest akurat wolna, umowa podpisywana jest od ręki. Sporo firm działających w tej branży udostępnia też najemcom opcję załatwienia formalności za pośrednictwem poczty elektronicznej. Najważniejsza jest znajomość własnych potrzeb i oczekiwań względem magazynu, jeżeli chodzi o jego wielkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 3 =

Wcześniejszy wpis Niezwykłe pomysły na biały salon – zaprojektuj idealne wnętrze
Następny wpis Jak wybrać butlę gazową?