Butle z gazem mają szereg różnych zastosowań, niemniej najczęściej wykorzystuje się do zasilania kuchenek gazowych w gospodarstwach domowych. Wybór odpowiedniej butli ma ogromne znaczenie w kontekście efektowności jej eksploatacji.

Wybór butli gazowej – pojemność

Jak podkreślają eksperci z firmy Amerigas, przy wyborze butli gazowej trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Dla odbiorców jednym z najważniejszych czynników jest pojemność butli. W tym zakresie pojawiają się różne opcje do wyboru – wszystko zależy w tym momencie od warunków, w jakich będzie używana butla. Do wolno stojących domów oraz do mieszkań trafiają przeważnie butle o niewielkiej pojemności np. 8, 10 czy 11 kg. Niezwykle istotne jest to, aby butla gazowa zawierała dokładnie taką ilość gazu, jaka jest deklarowana przez dostawcę.

Wybór butli gazowej – tryb podłączania butli

Dobra butla gazowa to taka, która jest funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Z tego też powodu trzeba koniecznie zwrócić uwagę na tryb jej podłączania. Coraz częściej spotykane są butle wyposażone w specjalny reduktor klik-on. Dzięki temu rozwiązaniu do podłączenia butli nie są potrzebne żadne narzędzia i każdy jest w stanie sam sobie z tym poradzić. W przypadku tradycyjnych butli ich montaż wiąże się z koniecznością sięgnięcia po niezbędne narzędzia.

Wybór butli gazowej – jaki gaz?

Butle gazowe są wypełniane propanem lub mieszanką propanu i butanu. Wbrew pozorom rodzaj gazu odgrywa ważną rolę. Z racji na to, że propan wyróżnia się wyższą temperaturą spalania, butli nim wypełnionej można korzystać na zewnątrz. Poza tym wspomniane właściwości tego gazu sprzyjają m.in. szybszemu podgrzewaniu posiłków.

Wybór butli gazowej – legalizacja i bezpieczeństwo

Bez względu na to, jakim gazem jest wypełniona butla i jaką odznacza się ona pojemnością, musi obowiązkowo posiadać legalizację. Niezmiernie ważne jest również to, aby w butle zaopatrywać się wyłącznie u sprawdzonych dostawców, którzy prowadzą działalność zgodnie z literą prawa i posiadają wszelakie niezbędne zezwolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + jedenaście =

Wcześniejszy wpis Samoobsługowe magazyny na wynajem – co warto wiedzieć?
Następny wpis Dlaczego warto stosować kinkiety w mieszkalnych wnętrzach?