Hurtownia chemii gospodarczej to kluczowy partner handlowy sklepów stacjonarnych i internetowych. Bez dobrego dostawcy niemożliwe jest sprawne prowadzenie biznesu i pozyskiwanie nowych klientów, a także budowanie pozytywnego wizerunku marki. Czym wyróżnia się więc godna zaufania hurtownia chemii gospodarczej?

 

Bogata i zróżnicowana oferta

Bez wątpienia, wybór hurtowni chemii gospodarczej należy oprzeć w pierwszej kolejności na zaplanowanym rodzaju asortymentu. Jeśli nasz sklep ma oferować klientom wszystkie niezbędne środki do prania, zmywania i sprzątania, najkorzystniej będzie znaleźć jednego dystrybutora, który sam dostarczy te wszystkie produkty do naszego sklepu. Nawet jeśli skupiamy się na konkretnych kategoriach środków chemicznych, to musimy zróżnicować je pod względem producentów, zapachów, składów i tak dalej. Oznacza to, że bez względu na zakres własnej oferty, musimy szukać hurtowni, która zaproponuje nam jak najwięcej rozmaitych produktów. Jednym z takich dostawców jest dystrybutor chemii gospodarczej EGD (https://b2b.europedg.pl/). Firma dostarcza towary od ponad 140 różnych marek, przywożąc je z takich krajów jak:

  • Niemcy,
  • Francja,
  • Włochy,
  • Belgia,
  • Wielka Brytania,
  • Hiszpania.

Co ważne, są to zarówno produkty marek znanych, jak i marek nieco bardziej niszowych, ale również oferujących świetną jakość w przystępnej cenie.

Dystrybutor chemii gospodarczej - co gwarantuje?

Oryginalny towar w korzystnej cenie

Kluczem do sukcesu każdego sklepu jest zakup towarów w jak najniższej cenie po to, aby nawet po dodaniu do niej własnej marży ostateczny koszt zakupu produktu pozostawał dla klienta atrakcyjny. Chociaż wybór „taniej” hurtowni jest ważny, to nie można zapomnieć również o jakości świadczonych przez nią usług, a już w szczególności o tym, czy firma jest przedsiębiorstwem godnym zaufania. Jeśli zechcemy sprzedawać chemię gospodarczą zachodnich producentów, na rynku będą czyhać na nas pułapki w postaci nieoryginalnych towarów, logowanych przez zagraniczne marki, ale z formułami przeznaczonymi na mniej wymagający rynek. Takie preparaty nie zadowolą klientów sklepu i nie pozwolą nam osiągać spodziewanych zysków, dlatego współpracę w zakresie dostaw towaru warto zawrzeć wyłącznie z hurtownią, która jest autoryzowanym pośrednikiem.

 

Płynność dostaw

Kolejny problem, z jakim może spotkać się właściciel sklepu z zagraniczną chemią, to braki na półkach. Klienci bardzo nie lubią, kiedy ich ulubiony płyn do płukania czy ekologiczny środek do mycia szyb znikają z oferty na dłużej, dlatego przedsiębiorca nie powinien dopuszczać do sytuacji, w której konsument musi poszukać konkretnego preparatu u konkurencji. Płynność dostaw i krótki czas oczekiwania na realizację zamówienia to kolejne atuty dobrej hurtowni środków chemicznych. Należy szukać więc firmy, która dysponuje rozbudowanym zapleczem technicznym – posiada własne magazyny i odpowiednią flotę pojazdów dostawczych. Jeśli hurtownia magazynuje towary w kraju, możemy mieć pewność, że dostawy będą trwały maksymalnie kilka dni, a nie kilka tygodni.

 

Elastyczne i praktyczne podejście do klienta

Jako właściciele sklepów możemy oczekiwać od hurtowni chemii gospodarczej nie tylko bogatej oferty produktów, atrakcyjnych cen czy szybkich dostaw, ale też dodatkowych rabatów w ramach stałej współpracy czy dostosowania oferty do naszych potrzeb. W dzisiejszych czasach istotne jest także zadbanie o wygodę kontrahenta. Większość osób stawia więc na formę składania zamówień przez Internet, za sprawą intuicyjnego panelu klienta. Dużą zaletą strony internetowej hurtowni bywa też gwarancja regularnego aktualizowania dostępnego asortymentu. Jeśli firma proponuje innemu przedsiębiorcy towar, którego nie ma na stanie i nie może sprowadzić, to swoją ofertą właściwie marnuje jego czas. Warto więc zaufać dostawcy posiadającemu w swoim asortymencie ma wyłącznie te produkty, które może przywieźć do naszego sklepu jeszcze w tym samym tygodniu, w którym złożymy zamówienie. W przeciwnym razie, obsługa online mija się z celem. Dodatkowo, przy wyborze dystrybutora chemii gospodarczej zwracajmy uwagę także na fakt, czy firma dostosowuje się do aktualnych trendów – to również pozwoli właścicielowi sklepu łatwiej zadbać o atrakcyjność własnej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwanaście =

Wcześniejszy wpis Projekty domów Muratora z systemami fotowoltaicznymi
Tokarka do metalu do czego jej używać? Następny wpis Tokarki – jak działają i do czego są przydatne?