Czy zdarzyło Ci się kiedyś pomyśleć: „Gdybym tylko mógł zrezygnować z pracy, to zająłbym się tym co w głębi serca uwielbiam robić?”, „Gdybym tylko mógł zarządzać swoim czasem, tak jak tego potrzebuję?”, „Gdybym tylko mógł być własnym szefem!”

Na pewno wielu z nas takie myśli często pojawiają się w głowie. Szczególnie wtedy, gdy mamy poczucie, że utknęliśmy w pracy, która nas uwiera, nie doprowadza do naszego rozwoju i powoduje coraz silniejszą wewnętrzną niemoc. Mimo że jakiś wewnętrzny głos ciągle woła o zmianę, sygnalizując, że chcielibyśmy spróbować swoich sił w czymś na co mamy realny wpływ i co wynika                z naszych zainteresowań, to niestety pojawia się wewnętrzny opór. Ten nasz sabotażysta, który odradza nam podejmowanie zmian i podsyca obawę przed czymś nowym i nieznanym.

Czy da się to przerwać? Jakie kroki powinniśmy podjąć?

Wychodzenie poza swoją sferę komfortu jest zawsze trudne. Pierwszą rzeczą, którą możemy zrobić                      w tej walce, to poradzenie sobie z niepewnością wynikająca z nieznajomości tematu poprzez poznanie sprawdzonych informacji związanych ze zmianą swojej ścieżki zawodowej. Spróbuj pokonać pierwszą przeszkodę w realizacji marzeń i podejmij trud, aby dowiedzieć się jak najwięcej o tym: jak napisać swój pierwszy biznesplan, co musisz wiedzieć i jak możesz się do tego przygotować. Szukając sprawdzonych informacji warto zajrzeć na stronę: https://biznesplany24.pl/

Koniecznie zaczerpnij informacji zanim twój wewnętrzny sabotażysta powie: „Nie dasz rady!”, „To nie dla Ciebie!”.

Twoimi pierwszymi zadaniami w pracy nad biznesplanem będzie zastanowienie się nad swoim pomysłem. To co będziesz musiał rozważyć to m.in.:

– ustalenie jakie cele chcesz osiągnąć

– zastanowienie się na czym polega innowacyjność twojego pomysłu

– próba wyobrażenia sobie swoich klientów

– zobaczenie słabych i mocnych stron swojego biznesplanu

– określenie wizji rozwoju dla twojego biznesu

– poznanie konkurencji

– zastanowienie się jakich partnerów biznesowych będziesz musiał znaleźć

– szczera refleksja jakie masz umiejętności i kwalifikacje do prowadzenia swojego biznesu

– sprawdzenie jaki jest twój kapitał i na jakie zyski liczysz

Powinieneś zaczerpnąć wiedzę jakie dotacje proponuje Powiatowy Urząd Pracy, w którym będziesz zarejestrowany. Warto też zapoznać się z przykładowymi wzorami biznes planów w twojej dziedzinie oraz przygotowanie sobie listy pytań, które możesz zadać ekspertowi od dotacji i tworzenia biznesplanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =

kaletnictwo Wcześniejszy wpis Craftpoint – z pasją do kaletnictwa
czym zmyć kropelkę Następny wpis Czym zmyć super glue i kropelkę ze skóry?