Dom to żywy organizm podlegający ciągłym zmianom. Raz wybudowany nie musi stać niewzruszony, lecz może podlegać ciągłym przemianom. Możemy go swobodnie przeobrażać i dostosowywać do naszych potrzeb. Te nieustanne zmiany najlepiej widać na przykładzie aranżacji wnętrza. Mimo, że gotowy projekt domu zakłada konkretny układ pomieszczeń, można je zmodyfikować i dopasować jeszcze bardziej do własnej wizji.

Dom przy Imbirowej 8

Jak możesz przekształcić wnętrze i dopasować je do potrzeb rodziny?

Gotowe projekty domów mają z góry zaplanowane umiejscowienie kuchni, salonu, łazienki, czy innych domowych pomieszczeń. Nie jesteśmy jednak zmuszeni, by sztywno respektować pierwotne założenia projektowe. Możemy pozwolić sobie na odrobinę fantazji i, na przykład, zamiast dodatkowego pokoju na parterze zrobić znacznie większy salon. Większa przestrzeń to coś, co doceni wielu inwestorów, dlatego uzyskanie dodatkowych metrów to wyzwanie, którego warto się podjąć, szczególnie gdy ilość pokoi na poddaszu wystarcza dla każdego z domowników. Prace związane z przeróbką należy wykonać fachowo i przy udziale odpowiednio wykwalifikowanych osób. Powiększenie salonu kosztem dodatkowego pokoju najczęściej wiąże się z likwidacją lekkiej ścianki działowej. Jest to nieistotna zmiana w kluczowych parametrach budynku, dlatego wystarczy wpis kierownika budowy do dziennika i to załatwia formalny temat.

Większy salon, w którym bije serce rodzinnego życia, jest najczęściej oblegany, przez dzieci, gości i przyjaciół, którzy po modyfikacjach będą chętnie przychodzić na towarzyskie spotkania.

Dom przy Cyprysowej 64

Pomysły na aranżację większej przestrzeni.

Tak duży salon to nie tylko większa wygoda i przestrzeń do życia, lecz także całkiem odważny teren doświadczalny, z kluczowym pytaniem – jak zaaranżować powiększoną przestrzeń żeby zbytnio nie zagracić jej meblami? Jeśli nie chcemy ulegać namowom życzliwych podpowiadaczy sugerujących wrzucenie do salonu solidnej meblościanki, w której mieści się wszystko, rodem z minionych lat, powinniśmy znaleźć inny sposób na stylową aranżację wnętrza.

Warto przyjąć proste założenia – maksimum przestrzeni, minimum zbędnych rzeczy.

Na ścianie miejsce na telewizor, pomiędzy salonem a kuchnią dekoracyjny kominek, delikatny regał z książkami, obowiązkowo wygodna sofa i niewielki stolik. Ciekawie aranżację otwartej przestrzeni, która w założeniu nie ma być zagracona rozwiązują założenia stylu skandynawskiego. Minimalizm i chłodna kolorystyka w połączeniu z pełną funkcjonalnością to rozwiązanie, które sprawdzi się w większych, otwartych przestrzeniach. Jeśli wybraliśmy projekty domów z otwartą kuchnią, można dokonać ciekawego połączenia stylistyki skandynawskiej z prowansalską w obrębie kuchni. Naturalne materiał, zioła i kwiaty w doniczkach oraz spora ilość drewna powinna się doskonale sprawdzić w w obu wariantach.

Otwórz się na świat – ogród zimowy jako przedłużenie salonu.

Strefę pobytu dziennego można powiększyć nie tylko rezygnując z dodatkowej sypialni i anektując jej powierzchnię na rzecz większego salonu. Współczesne trendy w budownictwie i dostępność nowoczesnych rozwiązań pozwala zdobywać dodatkowe metry również poza zasadniczą bryłą budynku. Możliwość taką dają zabudowane tarasy, z których powstają mieszkalne ogrody zimowe. Wysokiej jakości stolarka aluminiowa lub PCV w połączeniu z energooszczędnym szkłem sprawiają, iż dobrze wykonany ogród zimowy jest w pełni wartościowym miejscem do spędzania czasu przez cały rok. Oczywiście dodatkową przestrzeń warto wyposażyć w klimatyzację, czy chroniące od słońca rolety, czy markizy. Dobrze zaaranżowana i wykonana oranżeria nie tylko powiększa strefę pobytu dziennego, ale daje również niezapomniane wrażenia z przebywania w swoim domu tak blisko natury, jak tylko to możliwe.

Można powiedzieć, że dom nigdy nie jest finalnie skończonym dziełem. Zawsze możemy w nim coś poprawić, czy jeszcze bardzie dopasować go do zmieniających się potrzeb rodziny. Powiększenie otwartej przestrzeni livingroomu to tylko jedna z możliwości skrojenia naszego nowego domu jeszcze bardziej pod siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 6 =

Wcześniejszy wpis Sklep internetowy z kosmetykami. Troska o urodę w zasięgu kliknięcia
Następny wpis Promienniki Podczerwieni: Elegancja i Efektywność Ogrzewania