Kto projektuje konfekcje? Naturalnie projektanci. Co poniektórzy z nich znani są na całym globie. Ubrania tych najbardziej legendarnych niestety nie są generalnie osiągalne, sprzedawane są tylko w konkretnych domach mody lub robione na zamówienie a w dodatku ich cena jest w gruncie rzeczy niezwyczajnie wysoka. W następstwie tego również stereotypowi ludzie zarabiający średnią krajową raczej nie decydują się na to, by takie ubrania od projektantów nabywać, by chodzić w nich na co dzień.

Czy zwracamy szczególną uwagę na wygląd swój czy osób, które nas otaczają? Zdecydowanie tak. Wielokrotnie robimy to całkowicie nieświadomie i nawet jeśli twierdzimy, że wygląd człowieka nie jest najważniejszy – patrzymy na niego. Oceniamy człowieka po tym, jak wygląda. I nie idzie tutaj o to, aby mieć na sobie drogie, gustowne ubrania, by ubierać się u legendarnych projektantów. Takie rozstrzygnięcia są wyłącznie dla tych, których na to stać. Ludzie totalnie przeciętni, którzy nie są w stanie na ubrania przeznaczyć kolosalnych pieniędzy powinni poszukiwać kompletnie innego, nie nacieszonego przepychem stylu ubierania się. A dla co niektórych z nas takie poszukiwania nie są w żadnym razie takie uciążliwe ani skomplikowane.

modne kobiety

Powinniśmy tylko wiedzieć, co nam się podoba, musimy umieć ocenić jakość kupowanych przez nas ubrań. Wybierajmy takie, których jakość jest należyta. A takie rzeczy pod żadnym pozorem nie muszą być drogie. Zróbmy sobie spacer po sklepach w poszukiwaniu oryginalnych perełek ubraniowych. Jeżeli będziemy mieć szczęście nabędziemy dużo za niedużo. I na takie okazje polujemy.

Znajdź własny styl ubioru

Poszukujemy osobistego stylu oraz nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak to zrobić? Podoba nam się dużo rzeczy lecz nie jesteśmy pewni, które do nas pasują a jakie nie? Poradźmy się stylisty. Obecnie niesłychanie wiele osób z porad stylistów korzysta. I pod żadnym pozorem nie są to wyłącznie aktorzy, piosenkarze lub znani celebry Ci. Pragniemy wyglądać porządnie, pragniemy mieć własny styl. Wskutek tego dążymy do tego, żeby nasze ubrania do perfekcji pasowały do nas, figury, osobowości. Styliści potrafią przyjrzeć nam się z daleka, ocenić nas z dystansem. To, jaki wybierzemy styl uzależnione jest od wielu rzeczy, nie tylko od charakteru, lecz choćby od zawodu, jaki wykonujemy, od miejsca, w którym pracujemy. Więcej porad odszukasz na stronie money.

Nie obawiajmy się metamorfoz, nie bójmy się testować, sprawdzać, próbować innowacyjnych rzeczy, oryginalnych krojów. Na takim testowaniu polega poszukiwanie własnego stylu. A bywa, że poszukiwania stylu trwają poprzez wiele miesięcy a nawet lat. Dajmy sobie szansę na to, by go odkryć. I nie zrażajmy się modowymi wpadkami. Te zdarzają się nawet najlepszym.

Jeden komentarz do “Stylistyka oraz styl ubrania – o to dbamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 16 =

mechanik Bydgoszcz Następny wpis Wybór dobrego warsztatu samochodowego Bydgoszcz