Klimatyzacja zyskuje coraz większa popularność i jest montowana zarówno w  domach jak i biurach. Nic w tym dziwnego, dlatego że montaż klimatyzacji niesie za sobą wiele korzyści.  Służy ona przede wszystkim do schładzania powietrza latem, ale jest również w stanie wydajnie ogrzać obiekt zimą. Klimatyzator domowy dodatkowo oczyszcza powietrze wpadające do pomieszczenia.

Gdzie zamontować klimatyzację?

Prawidłowy montaż i duża szczelność układu zapewnia efektywne działanie przez wiele lat. Miejsce montażu klimatyzacji w mieszkaniu nie może być przypadkowe. Właściwy montaż, w odpowiednim miejscu gwarantuje skuteczność działania urządzenia, a także ma pozytywny wpływ na zdrowie domowników. Jednostka wewnętrzna musi być umiejscowiona tak, by obieg powietrza w pomieszczeniu był swobodny. Nie powinno się zasłaniać klimatyzatora kotarami, firankami ani meblami.

Wybierając miejsce dla klimatyzatora, trzeba też wziąć pod uwagę aranżację meblową. Ważne, żeby strumień zimnego powietrza nie był kierowany bezpośrednio na przebywające w pobliżu osoby, czyli na łóżko, fotel czy kanapę. Powoduje to uczucie chłodu i w efekcie choroby. Najbezpieczniej jest umieścić klimatyzator pod sufitem, wtedy zimny strumień powietrza miesza się z ciepłym, zgromadzonym pod sufitem i dopiera opada na dół.

Najlepiej jest zamontować klimatyzator nad drzwiami do pokoju, wtedy nawiewane powietrze będzie najefektywniej działało. Interesującą część oferty klimatyzatorów stanowią m.in. systemy typu MultiSplit, które pozwalają na podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej, kilku jednostek wewnętrznych.

Klimatyzacja typu split

Klimatyzacja Split to duża oszczędność miejsca i spore korzyści ekonomiczne. Do właściwego funkcjonowania całego systemu klimatyzacji i wentylacji bardzo ważną role odgrywa zarówno montaż jak i serwis klimatyzacji. Dlatego warto skorzystać ze wyspecjalizowanych firm, które dają gwarancje niezawodności i trwałości montażu i serwisu klimatyzacji. Przedsiębiorstwo Proterm oferuje takie usługi jak profesjonalny serwis i montaż klimatyzacji na terenie Bydgoszczy i okolicach. Doświadczeni fachowcy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży z pewnością w prawidłowy i szybki sposób są w stanie zamontować klimatyzację w każdym pomieszczeniu. Fachowy montaż klimatyzacji z pewnością przełoży się na wysoki komfort użytkowania takiej instalacji.

klimatyzator domowy

Montaż klimatyzacji – Bydgoszcz

Montaż klimatyzacji w Bydgoszczy i okolicach, który wykonuje przedsiębiorstwo Proterm jest gwarancją wysokiego komfortu życia poprzez kompleksowe chłodzenie poszczególnych pomieszczeń w upalne dni. Dlatego też montaż klimatyzatora w domu lub mieszkaniu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Koszt instalacji klimatyzacji w dużej mierze zależy od wielkości i rodzaju urządzenia oraz firmy zajmującej się takim montażem. Profesjonalny montaż klimatyzacji pozwala na trwałą i długoletnią prace bez konieczności martwienia się o jakąkolwiek awarię instalacji, dlatego też warto zaufać specjalistycznym firmom.

Optymalny dobór klimatyzatora

Ważną rzeczą jest dobranie odpowiedniego klimatyzatora do wielkości pomieszczenia. Serwis urządzeń klimatyzacyjnych jest również bardzo ważną kwestią w przypadku użytkowania klimatyzacji do domu. Kompleksowy serwis klimatyzatorów pozwala na wydłużenie pracy urządzenia i chroni przed uciążliwymi awariami całego systemu klimatyzacji.  Przedsiębiorstwo Proterm zajmuje się również sprzedażą i montażem klimatyzatorów. Właściwie przeprowadzony montaż oraz serwis klimatyzacji do mieszkania pozwala osiągnąć duży komfort chłodniczy w całym budynku mieszkalnym. Przedsiębiorstwo zapewnia kompleksowy gwarancyjny i pogwarancyjny serwis wszystkich urządzeń klimatyzacyjnych. Serwis gwarancyjny jest dużym atutem większości klimatyzatorów, pozwala on na szybką naprawę usterki urządzenia. Klimatyzacja także składa się z jednostki zewnętrznej. Warto również zastanowić się i w odpowiednim miejscu przeprowadzić montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacji. Agregat najlepiej postawić w miejscu zacienionym na stabilnej podstawie, uwzględniając wymienione w instrukcji odległości od przeszkód. Należy także zwrócić uwagę na hałas, jaki powoduje klimatyzator i możliwie odseparować należy go od innych użytkowników budynku. Jednostka zewnętrzna musi posiadać odpływ dla skroplin, którym będzie odprowadzać wodę z układu.

Rodzaje klimatyzatorów

Szczegółowe informacje dotyczące różnego rodzaju klimatyzatorów np. klimatyzatora ściennego, klimatyzatory split i multi dostępne są bezpośrednio w przedsiębiorstwie Proterm. Można również zadzwonić do naszej firmy w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących klimatyzacji do twojego domu. Naszym celem jest pomoc w doborze odpowiedniego klimatyzatora, który jest przystosowany do twoich potrzeb. Doświadczeni pracownicy z pewnością pomogą w doborze odpowiedniego klimatyzatora, który zapewni odpowiednią temperaturę w danym pomieszczeniu.  Właściwe doradztwo i dobór dotyczący  klimatyzacji zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia, w jakim ma działać urządzenie. Proponujemy państwu zapoznać się z naszą ofertą związaną z montażem oraz serwisem klimatyzatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =

Przewodnik jak urządzić mieszkanie! Wcześniejszy wpis Przewodnik jak urządzić mieszkanie!
Jaki komis samochodowy Bydgoszcz ma najsilniejsze opinie? Następny wpis Jaki komis samochodowy Bydgoszcz ma dobre opinie?