Społeczeństwo nie tylko polskie, ale i w innych krajach rozwijających się starzeje się w ogromnym tempie. Z tego względu przed producentami różnego typu wyposażenia, stawiane są coraz to nowsze wymagania. Tendencja ta dotyka praktycznie każdej sfery życia, także i tej związanej z wyposażeniem i aranżacją wnętrz.

Jednym z pomieszczeń w domu, w którym najczęściej dochodzi do wypadków jest łazienka. Z tego względu producenci z branży sanitarnej co rusz wprowadzają na rynek produkty, które mają zwiększyć bezpieczeństwo w łazience. Jednym z nich jest mata antypoślizgowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile taka mata kosztuje oraz czy rzeczywiście warto na nią postawić – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

bezpieczna łazienka

Bezpieczne maty antypoślizgowe – czy warto je kupić?

W łazience dla seniora zazwyczaj znajduje się kabina prysznicowa. Osobom, które mają problemy z motoryką, dużo łatwiej jest skorzystać z natrysku, niż z wanny. Nie zawsze jednak kabina prysznicowa jest miejscem bezpiecznym dla osób starszych. Gładka powierzchnia brodzika w połączeniu z wodą często staje się po prostu śliska. Wtedy bardzo łatwo jest o upadek, który może skończyć się np. złamaniem. Z tego względu tak chętnie stosowane są maty antypoślizgowe do brodzika.

Z szerokiej oferty, jaka znajduje się na rynku, wybierać można spośród mat antypoślizgowych, które dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Zazwyczaj wykonane są one z elastycznego, gumowanego tworzywa sztucznego, które na swojej powierzchni ma wypustki, lub chropowatą strukturę.

Oferowane modele różnią się między sobą także kolorystyką! Okazuje się, że mata do brodzika wcale nie musi być tylko biała. Ten element wyposażenia potraktować można nie tylko jako coś, co ma poprawić bezpieczeństwo użytkowania łazienki, ale także i jako element dekoracyjny! Mata antypoślizgowa w określonym kolorze, może być ciekawym kontrapunktem dla płytek, brodzika i całej aranżacji łazienki.

Mata czy brodzik antypoślizgowy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze mata antypoślizgowa czy brodzik ze specjalną powierzchnią? Według nas jednak lepszym rozwiązaniem jest mata. Matę antypoślizgową w każdym momencie można zdjąć. Jej czyszczenie jest bezproblemowe. W przypadku chęci zmiany jej, można kupić nową, nie płacąc za to dużo.

Jeśli chodzi o brodziki z antypoślizgową powierzchnią, wiele osób podkreśla, że nie zawsze czyszczenie takiej powierzchni jest łatwe. Wymiana brodzka na nowy nie kosztuje parędziesiąt złotych, ale paręset. Sama mata jest także zabezpieczeniem i warstwą ochronną brodzika, który nawet po wielu latach użytkowania wygląda jak nowy.

Dobrej jakości maty wykonane są z materiału, który dobrze przylega do brodzika, nie przemieszcza się podczas brania natrysku. Z tego względu najkorzystniej jest, wybrać model, którego część dolna wykonana jest z elastycznego tworzywa gumowego.

sprzedaż pojazdu Kwidzyn Wcześniejszy wpis Dlaczego warto sprzedać samochód w skup aut Kwidzyn?
autoholowanie cennik Następny wpis Wszystko o pomocy drogowej Bydgoszcz