Małe łazienki stały się standardem w blokach. Remont nadszarpniętego już zębem czasu pomieszczenia, jak również wykończenie nowej toalety może wydawać się dużym wyzwaniem jednak kierując się odpowiednimi zasadami jesteśmy w stanie urządzić funkcjonalną i estetyczną przestrzeń.

Odpowiednie płytki podstawą sukcesu

Aranżując niewielką łazienkę musimy rozważnie dobierać kolory. Mała przestrzeń z ciemnymi płytkami stanie się przytłaczająca i będzie sprawiała wrażenie jeszcze mniejszej niż jest w rzeczywistości. Dlatego też w niewielkich toaletach sprawdzą się jasne płytki o połyskującej powierzchni. Może to być zarówno biel, jak również beż czy jasne szarości w większych rozmiarach. Warto również pamiętać o tym, aby ich powierzchnia była jednolita – wszelkiego rodzaju wzory, dekoracje oraz częste łączenia mogą być zbyt angażujące wizualnie przez co łazienka stanie się optycznie mniejsza. Dobrym wyborem może okazać się jasna płytka Azario Nevesta Satin.

Gdy płytki zostały już wybrane przyszedł czas na ich ułożenie. Wybór prawidłowego układu płytek ma znaczący wpływ na końcowy efekt aranżacji. Dodatkowo warto przemyśleć zastosowanie płytek jedynie do połowy lub do 2/3 ściany – ułożenie płytek na całej ich powierzchni może nie być dobrym pomysłem. Układ płytek będzie różnił się w zależności od kształtu pomieszczenia – jeżeli łazienka jest krótka, ale szeroka warto postawić na prostokątne płytki ułożone pionowo, w przypadku wąskiej i długiej toalety kafelki przyklejmy poziomo tak aby wnętrze sprawiało wrażenie bardziej przestrzennego. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku możemy ułożyć prostokątne płytki pod lekkim skosem, a kwadratowe w karo.

Wanna czy kabina prysznicowa

Głównym elementem każdej łazienki (nawet tej małej) jest wanna lub kabina prysznicowa. Jednak w niewielkiej przestrzeni liczy się każdy centymetr dlatego też musimy starannie przemyśleć ten wybór. Kabina prysznicowa zwłaszcza ta o otwartej konstrukcji to rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo bezbrodzikowa konstrukcja i zastosowanie odpływu liniowego sprawi, że łazienka optycznie się powiększy i spełni również wymagania osób starszych czy z trudnościami w poruszaniu się. Dobrym wyborem mogą okazać się ścianki prysznicowe z kolekcji ENO marki IÖ.

Gdy nie możemy sobie wyobrazić łazienki bez wanny warto postawić na przyścienną konstrukcję o kompaktowych wymiarach np. IÖ Etne Slim 140x70cm. Chcąc zapewnić wygodę każdemu z domowników warto zamontować przy niej parawan nawannowy. Dzięki temu w łazience odnajdzie się zarówno fan długich kąpieli, jak i orzeźwiających pryszniców.

Miska WC podwieszana vs stojąca

Chcąc aby nasza niewielka toaleta sprawiała wrażenie większej należy pozbyć się wszelkich zbędnych elementów z podłogi. Niezagracona przestrzeń ma istotny wpływ na odbiór całej aranżacji, dlatego też rozglądając się za odpowiednią miską WC warto postawić na model o podwieszanej konstrukcji. Rozwiązanie te nie tylko wpłynie na wizualny aspekt naszej łazienki, ale również na szybkość i łatwość sprzątania.

Co z dodatkami?

Aby podkreślić stylistykę dobraną do naszej łazienki warto zastosować drobne dodatki – jednak nie przesadzajmy z ich ilością! Nadmiar elementów dekoracyjnych może wprowadzić do łazienki chaos, który wpłynie negatywnie na odbiór całego pomieszczenia. Dobrze sprawdzą się dekoracyjne dyfuzory zapachowe z patyczkami, ozdobne koszyki czy też ręczniki lub niewielkie plakaty.

Nadal nie masz pomysłu na zaaranżowanie swojej małej łazienki? Umów się z projektantem w najbliższym salonie BLU i ciesz się dopasowaną do Twoich potrzeb aranżacją! Zarezerwuj wizytę przez stronę:

https://www.blu.com.pl/salony-projektowanie-lazienek-architekci-wnetrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =

Wcześniejszy wpis Jimmy Choo – przegląd perfumeryjnych propozycji dla niego
Następny wpis Czym charakteryzuje się doradztwo prawne od nieruchomości?