Sprzedaż auta używanego na typowych portalach internetowych nie jest łatwa. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji lub spotkania z zainteresowanymi nabywcami. Źródłem demotywacji potrafi być brak spodziewanych efektów w postaci sprzedaży auta. Nic nadzwyczajnego, iż coraz więcej osób decyduje się skorzystać z propozycji skupów aut. Jak sprzedać pojazd do skupu? Czym kierować się podczas wyboru najkorzystniejszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Przeczytaj nasz poradnik!

Dlaczego warto sprzedać swój samochód do skupu samochodów?

Planując sprzedaż samochodu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej dyspozycji. A jest ich naprawę wiele. Transakcje w skupach samochodów nader często dotyczą pojazdów uszkodzonych a także takich, które brały udział w wypadkach drogowych. Jak działają skupy aut i czy warto z nich skorzystać? Znalezienie nabywcy na takie pojazdy nie jest bowiem proste. Większość auto skupów w swojej propozycji ma usługi lawety. To dzięki niej możliwy staje się wygodny transport auta, jakie nie może dojechać do miejsca odsprzedaży. Skupy likwidują także konieczność samodzielnego poszukiwania kupca. W dzisiejszej rzeczywistości bardzo ciężko przebić się ze swoją ofertą na popularnych portalach. W skupie pojazd można sprzedać w ciągu kilkudziesięciu minut, otrzymując przy tym nieodpłatną wycenę oraz wsparcie zespołu ekspertów. Decydując się na taką metodę sprzedaży, można liczyć również na wiele innych zalet. Podpisanie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. Dzięki temu sprzedaż staje się bezpieczna, a właściciel samochodu nie musi czekać na zaksięgowanie przelewu. Takie korzyści oddziałują na fakt, iż jeszcze więcej właścicieli używanych pojazdów korzysta z propozycji skupu, rezygnując z prób poszukiwania konkretnego nabywcy na własną rękę.

Czy mogę sprzedać samochód w skupie bez posiadania ważnego dowodu rejestracyjnego?

Auto skupy skupują pojazdy z przeróżnych kategorii. Skupowane są tutaj zarówno stare, wysłużone auta, jak i nowocześniejsze pojazdy w świetnym stanie mechanicznym. Podejmując decyzję o sprzedaży samochodu do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, jakich dokumentów będzie on wymagał w trakcie sprzedaży. Będzie to na pewno dokument rejestracyjny wystawionego na sprzedaż auta. Bez wyrazu rejestracyjnego, sprzedaż auta nie będzie możliwa. Jeśli została wydana karta pojazdu, należy również przedstawić ja w skupie aut. Ostatnim istotnym dokumentem jest dowód opłacenia składki OC. Wiele osób zastanawia się jednak, czy do skupu można przekazać auto bez ważnego OC. Jak się okazuje, często jest to realne. W trakcie wyrejestrowania samochodu brak opłaty zostanie natomiast zgłoszony, a właściciel auta poniesie odpowiedzialność finansową za zaistniałą okoliczność. Sprzedaż pojazdu do auto skupu wiąże się także z potrzebą posiadania dokumentów przez posiadacza. Należy do nich głównie dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, gdy auto zarejestrowane jest na współwłasność. Konieczna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako współwłaściciele. Obecność może być natomiast zastąpiona przez ich notarialną zgodę na sprzedaż auta.

Różnice między skupem aut wg cennika a indywidualnymi transakcjami – co wybrać?

Ile można zarobić, sprzedając auto do skupu? To zagadnienie z pewnością zadaje sobie sporo osób. W skupach nie istnieje jednak określony cennik. Podstawą propozycji są dokonywane tu wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest darmowa i niezobowiązująca. W trakcie wyceny specjalista ocenia stan mechaniczny auta. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów określanych przez licznik oraz wygląd tapicerki i lakieru. Ostateczna propozycja uwarunkowana jest więc wieloma czynnikami. Co ważne, skup nie zapłaci całej wartości naszego auta na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Za pojazdy w należytym stanie mechanicznym można zarobić więc ok. 80% ich faktycznej wartości rynkowej. Wysłużone pojazdy w kiepskim stanie skupowane są za 60% wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak szukać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje nieco niższą cenę. Sprzedaż starego samochodu używanego jest bowiem niezwykle trudna, czasochłonna, a niejednokrotnie nawet niemożliwa. Skupy pojazdów oferują natomiast natychmiastowe transakcje i szybką wypłatę gotówki do ręki byłego już posiadacza pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =

Wcześniejszy wpis Jak dbać o czystość w warsztacie samochodowym?
narty Następny wpis Obóz narciarski dla dzieci – zimowe szaleństwo na stoku