Bezsenność to problem, który dotyczy wielu osób. Nieustanny stres, narastające problemy i kolejne wyzwania, związane z życiem prywatnym i zawodowym, wpływają destabilizująco na nasz stan psychiczny, powodując trudności z zasypianiem oraz problemy z jakością snu. Problemom takim naprzeciw wychodzą olejki eteryczne na sen, które nie tylko ułatwiają zasypianie, ale również powodują, że dobry sen zaczyna wypełniać nasze noce. Które z naturalnych olejków warto wybrać, by raz na zawsze rozprawić się z bezsennością?

Najlepsze olejki eteryczne na sen

Dobrze dobrany olejek eteryczny prowadzi do obniżenia napięcia nerwowego, ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Dobry sen ma wyjątkowe znaczenie dla codziennego funkcjonowania, dlatego też warto zapewnić go sobie przy pomocy naturalnych sposobów. Kąpiel z dodatkiem olejków czy ich dyfuzowanie w pomieszczeniach to doskonały sposób na bezsenność. Na rynku dostępne są olejki eteryczne na sen, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ponadto olejki eteryczne mają również znacznie szersze działanie. Po który z czystych olejków eterycznych warto sięgnąć?

olejki na sen

Olejek lawendowy

Stosowanie olejków lawendowych powoduje wycieszenie i relaksację. Już kilka kropli olejku lawendowego, dodanego do aromatycznej kąpieli, pozwala ukoić nerwy i uspokoić emocje. Co więcej, to jeden z najbardziej łagodnych naturalnych olejków eterycznych. Z tego względu można stosować olejki eteryczne lawendowe również u małych dzieci, wspomagając ich dobry sen i spokojne zasypianie wieczorami.

Drzewo sandałowe w leczeniu bezsenności

Właściwości olejków eterycznych bywają różne. Dla przykładu olejek z drzewa herbacianego ułatwia koncentrację i poprawia pamięć. Dodatkowo już kilka kropli olejku eterycznego z drzewa sandałowego prowadzi do sporego rozluźnienia i relaksu. Rozluźnienie naczyń krwionośnych i mięśni działa na nas uspokajająco. W takim stanie zdecydowanie łatwiej nam zapaść w błogi sen, a jego jakość jest znacznie większa. Dlatego też olejek sandałowy polecany jest osobom, zmagającym się z problemem bezsenności.

Olejek eteryczny geraniowy

Olejek geraniowy to kolejny produkt, który warto zastosować w celu uzyskania zdrowego, spokojnego snu. Jego kwiatowy, słodki, świeży zapach ułatwia zapadanie w zdrowy sen. Zapach olejku równoważy nasz stan emocjonalny, łagodzi silne napięcie i relaksuje po ciężkim dniu. Warto dyfuzować olejek geraniowy w powietrzu, by uzyskać spokojną atmosferę, sprzyjającą wyciszeniu. Taki wpływ olejków eterycznych geraniowych jest znany i wykorzystywany już od dawna, przez osoby, chcące wyciszyć swój układ nerwowy, by wieczorem zapaść spokojnie w błogi sen.

Olejek goździkowy

Olejek goździkowy to kolejna propozycja dla tych, którzy chcą układać się do snu, stosując aromaterapię. Aromaterapia z wykorzystaniem olejków eterycznych korzennych, w tym również olejku goździkowego, pozwala na ukojenie emocji, uspokojenie układu nerwowego i zrelaksowanie się nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Warto wypróbować olejki eteryczne goździkowe, gdy potrzebujemy również rozgrzania w okresie zimowych chłodów.

Naturalna mieszanka olejków na spokojny sen

Kompozycjami naturalnych olejków możemy również posługiwać się, by uzyskać spokój i wyciszenie. W Olejkowym Sklepie dostępne są mieszanki olejków, które doskonale sprawdzą się w przypadku problemów z bezsennością. Jak pokazują wyniki badań, aromaterapia odgrywa tutaj istotną rolę, a wykorzystanie naturalnych sposobów wsparcia organizmu może przynieść podobne skutki, jak farmakoterapia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + sześć =

Wcześniejszy wpis Jakie obuwie wybrać na deszczowe dni?
Następny wpis Dlaczego warto zainwestować w Soundbar?