Pluskwy domowe to jedne z tych pasożytów, które żerują nocą, za dnia ukrywając się w zakamarkach łóżka, materacy, kanap i szczelinach ścian, mebli czy podłóg. Żywią się krwią ludzi i zwierząt, więc wgryzają się w skórę i piją ją, podobnie jak komary. Chociaż ich ukąszenia zwykle nie są groźne, to jednak ich obecność nie jest niczym pożytecznym. Dlatego, jeśli zauważyłeś je w swoim domu, konieczna będzie dezynsekcja pluskiew.

Jak wygląda pluskwa domowa?

Pluskwy to jedne z tych owadów, które widoczne są gołym okiem. Wielkością i kształtem przypominają pestkę jabłka, a mogą mierzyć nawet 5 mm. Chociaż nie skaczą i nie latają, to ich pancerz jest dość twardy i ciężko je zabić uderzeniem, zwłaszcza jeśli przesiadują na miękkich meblach, gąbkach i materacach. Ponadto nie żyją w samotności a w stadach, dlatego, jeśli zauważysz jedną pluskwę, możesz być przekonany, że w pobliżu jest ich więcej.

Czasem jednak trudno jest zauważyć tego szkodnika. Przed pożywieniem bowiem, jest niemal przezroczysty. Dopiero po wypiciu krwi, jego odwłok przybiera brunatną barwę. Z łatwością wgryzają się w odsłonięte miejsca ciała, gdy śpisz, a ich ukąszenie nie jest bolesne, bo wpuszczają przy tym substancję znieczulającą. Objawy zaś pojawiają się najwcześniej po 24 godzinach, towarzyszy im zaczerwienienie i silne swędzenie. Jak pozbyć się pluskiew domowych?

Zwalczanie pluskiew

Chociaż w Internecie znajdziesz różne domowe sposoby zwalczania pluskiew, to w większości są one nieskuteczne albo krótkotrwałe. Poza tym samemu nie uda Ci się zlokalizować wszystkich ognisk, w których się gnieżdżą. Dlatego w zwalczaniu pluskiew pomoże Ci firma, specjalizująca się w dezynsekcji. Specjaliści dobiorą metodę zabiegu dezynsekcji odpowiednią do sytuacji, w jakiej znajduje się Twoje mieszkanie.

Jak skutecznie pozbyć się pluskwy domowej?

Do najpopularniejszych metod usuwania pluskiew, używanych przez zawodowców należy wymrażanie pluskiew metodą Cryonite, czyli wymrażanie suchym lodem. Już nawet jeden zabieg może całkowicie zlikwidować insekty. Równie popularne jest zamgławianie ULV i opryski. Jednak w przypadku tych zabiegów, dezynsekcję należy powtarzać je kilkukrotnie.

Pamiętaj, że obecność pluskwy na powierzchni mebla może świadczyć o tym, że w jego zakamarkach złożone są jaja. Domowe sposoby nie pomogą Ci skutecznie się ich pozbyć. Tymczasem profesjonalna dezynsekcja mieszkania z użyciem sprawdzonych metod, pozwoli Ci spać spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 12 =

Wcześniejszy wpis Wakacyjny wypad? Worek przeciwdeszczowy to absolutny niezbędnik!
Następny wpis Pracownia RTG – specjalistyczne usługi, dzięki którym rozpoczniesz skuteczne leczenie