Na polskich ulicach coraz częściej można spotkać ludzi poruszających się na hulajnogach elektrycznych. W większości miast pojazdy te są dostępne na wyciągnięcie ręki za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy. Ci, którzy wolą jednak posiadać hulajnogę na własność, decydują się na zakup sprzętu w jednym ze sklepów internetowych lub stacjonarnych. Podpowiadamy więc, na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi, aby wybrać tę najlepszą! 

Hulajnogi elektryczne dopasowane do użytkownika 

Hulajnoga elektryczna, podobnie jak pozostałe pojazdy elektryczne, posiada wbudowany silnik akumulatorowy, dlatego nie wymaga dużego wysiłku od użytkownika. Hulajnogi elektryczne nie znają więc ograniczeń w postaci wieku czy umiejętności. Nie mniej jednak, hulajnogę trzeba dopasować bezpośrednio do użytkownika. Dla najmłodszych doskonale sprawdzą się pojazdy o wadze maksymalnej 10 kg, które osiągają jednocześnie niewielkie prędkości. Będą one w pełni bezpieczne dla dzieci na wycieczki, drogę do szkoły czy zabawę na podwórku. W przypadku hulajnóg elektrycznych dla dorosłych dowolność jest większa – można wybierać spośród modeli o większej wadze i wyższej prędkości maksymalnej. 

Na rynku dostępne są hulajnogi elektryczne zróżnicowane pod kątem maksymalnego obciążenia. Przy wyborze pojazdu warto więc zwrócić szczególną uwagę na ten parametr. Dla dzieci wystarczające będą modele z udźwigiem do 90 kg. Dorośli powinni natomiast decydować się na hulajnogi elektryczne o bardziej solidnej konstrukcji i większym możliwym obciążeniu. Większość modeli od cenionych producentów hulajnóg elektrycznych, takich jak firma Frelin, posiada udźwig sięgający nawet 120 kg. 

Waga, prędkość i czas ładowania 

Hulajnogi elektryczne występują w wielu wariantach. Różnią się między innymi pod względem wagi. Hulajnogi elektryczne to pojazdy, które trzeba czasem przenosić przez schody lub do samochodu czy autobusu. Warto więc stawiać na modele, które będą jednocześnie wytrzymałe i lekkie. Tego typu hulajnogi dla dzieci i dorosłych oferuje na przykład firma Frelin. Niebagatelne znaczenie będzie miała również maksymalna prędkość pojazdu. Choć większość modeli posiada ograniczenie do 25/30 km/h, istnieją również modele dla miłośników szybkiej jazdy, które mogą poruszać się z prędkością nawet 80 km/h. Na rynku dostępne są też hulajnogi elektryczne zróżnicowane pod kątem zasięgu urządzenia. W zależności od wariantu można na nich przejechać od 10 do nawet 120 kilometrów na jednym ładowaniu, co w praktyce oznacza jazdę przez około 1,5 godziny bez przerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =

Wcześniejszy wpis Pracownia RTG – specjalistyczne usługi, dzięki którym rozpoczniesz skuteczne leczenie
Następny wpis Dlaczego warto skorzystać z usług agencji nieruchomości?