Dzbanki filtrujące świetnie sprawdzają się w przypadku dużej rodziny, zwłaszcza latem. Niezależnie od tego czy gotujesz obiad, przygotowujesz orzeźwiającą lemoniadę czy kaszkę lub mleko dla dziecka – woda filtrowana to świetna alternatywa dla kranówki lub wody kupowanej w plastikowych opakowaniach! Dlaczego jeszcze warto korzystać z dzbanka filtrującego?

Dzbanek filtrujący coraz częściej, obok filtrów przepływowych czy butelek filtrujących, pojawia się w naszych kuchniach. Nic dziwnego. Jest wygodny w użyciu, poręczny i estetyczny. A na dodatek daje szereg korzyści!

Dzbanki filtrujące – troska o zdrowie, oszczędność pieniędzy i sprzętu AGD!

Filtrowanie wody jest korzystne z wielu względów. Przede wszystkim gwarantuje zdrową i smaczną wodę pozbawioną zapachu i smaku chloru oraz zanieczyszczeń pochodzących z przestarzałych instalacji. Co więcej, filtry pozwalają także wychwycić metale ciężkie czy pestycydy np. w przypadku domów jednorodzinnych z własnym ujęciem znajdujących się nieopodal pól.

Czysta woda to jednak nie wszystko. Dzbanki z filtrem pozwalają wygenerować realne oszczędności. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że do prawidłowego nawadniania organizmu niezbędne jest wypijanie ok. 1,5-2 l wody dziennie, a koszt butelki wody wynosi ok. 2-3 złotych to nietrudno zauważyć, że w przypadku większej rodziny – w ujęciu miesięcznym czy rocznym – jest to spory wydatek!

Korzystając z wody filtrowanej oszczędzamy także w inny sposób. Twarda, niezmiękczona woda to szybsze zużywanie się sprzętów. Dzięki używaniu w kuchni wody przefiltrowanej chronimy czajnik czy ekspres do kawy wydłużając okres ich użytkowania i zmniejszając ryzyko szybkiego zniszczenia i zużycia.

Jaki dzbanek z filtrem wybrać?

Dzięki szerokiej ofercie dzbanków z filtrem nietrudno wybrać urządzenie idealnie dopasowane do naszych potrzeb – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i pojemności. Być może lepiej sprawdzi się w Twojej kuchni mniejszy dzbanek niż większy model idealny dla wieloosobowej rodziny?

Dzbanki filtrujące mogą mieć też mechaniczny wskaźnik informujący o konieczności wymiany filtra lub wskaźnik elektroniczny. Decydując się na zakup dzbanka z filtrem nie warto sięgać po modele od nieznanych producentów. Znana marka i doświadczenie producenta to gwarancja, że będzie nam służył długie lata! Więcej informacji o dzbankach z filtrem znajdziesz na stronie dafi.pl/dzbanki-filtrujace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 17 =

przeszczep włosów Wcześniejszy wpis Czy przeszczep włosów w Turcji jest bezpieczny?
Następny wpis L- banner – ekonomiczne i efektowne rozwiązanie na lata!