Przy montażu okien konieczne jest wybranie odpowiednich metod na wykonanie takich zabiegów. Dzięki temu przez wiele lat można cieszyć się możliwością mieszkania w domu, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale również zapewnia odpowiednie warunki. Właściwie przeprowadzony montaż to nie tylko kwestia trwałości takich prac ale również odpowiedniego wyglądu.

Ciepły montaż jako skuteczna metoda

Metoda ciepłego montażu okien wskazywana jest obecnie jako jedna z lepszych. Być może jest nieco droższa niż inne sposoby wstawiania okien, jednak zaliczana jest do niezwykle trwałych i dających oczekiwane efekty. Nosi również nazwę metody warstwowej, ze względu na fakt że konieczne jest wykonanie trzech warstw podczas montażu, aby można było odpowiednio go przeprowadzić. Charakteryzuje się niezwykle dobrymi parametrami, jak chodzi o przenikanie ciepła, ogranicza bowiem w znacznym stopniu  jego uciekanie przez ściany i otwory okienne. Jest zalecana jako najlepsza metoda do montażu okien energooszczędnych. Jeśli nie zostaną one odpowiednio zamontowane, wówczas pomimo dobrych parametrów samych okien nie zapewni się spodziewanych rezultatów jak chodzi o przenikanie ciepła z budynku na zewnątrz.

Kolejne kroki montażu warstwowego

Metoda ciepłego montażu rozpoczyna się od obsadzenia okna (okno-classic.pl) w otworze. W tym celu zazwyczaj wykorzystuje się kotwy, pozwalające na utrzymanie okien na właściwym miejscu. Kolejnym orkiem jest wykonanie warstw, zapewniających spodziewane rezultaty. Bardzo często rozpoczyna się od wykonania warstwy środkowej, na którą następnie wykonuje się warstwy zewnętrzną i wewnętrzną. Warstwa środkowa realizowana jest przy zastosowaniu pianki poliuretanowej, która doskonale wypełnia wszelkie, nawet najmniejsze zagłębienia wewnątrz ściany i dokoła otworu okiennego. Warstwy zewnętrzna i wewnętrzną wykonuje się przy pomocy specjalnych, paroprzepuszczalnych taśm. Dzięki temu można mieć pewność, że po wykonaniu montażu wilgoć nie będzie się zbierała w otworze, tym samym nie będzie ryzyka ewentualnego narastania pleśni czy uszkodzeń warstw montażowych w związku z duża ilością wilgoci. Ze względu na fakt, że metoda doskonale się sprawdza, nie dziwi fakt, że powoli wypiera z rynku inne metody. Wskazuje się również na fakt, że zastosowanie ciepłego montażu daje często znacznie większą trwałość wykonanych połączeń niż w przypadku wielu innych metod. Oczywiście ważne jest również to, aby firmy zajmujące się wstawianiem okien przy zastosowaniu tej metody posiadały niezbędne doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =

Wcześniejszy wpis Organizacja trudnej uroczystości
Następny wpis Jak uzyskać odpowiednie wyniki reklamy?